Proč trénovat pravidelně po celý rok i přes léto

 

Je spousta z nás, která zejména přes letní měsíce nemá potřebu pokračovat v tréningu crossfitu. Napadlo vás, jaké výhody toto přerušení tréninku má? My vidíme spíše nevýhody…. Věnuj chvilku svého času, ožel pár minut svého seriálu a přečti si, proč je dobré trénovat pravidelně v průběhu celého roku.

1)    Stálá teplota

I my kombinujeme letní tréninky s „pobytem“ na čerstvém vzduchu. Jednotlivé tréninky obsahují běh nebo cviky, které provozujeme venku. Poté se vrátíme do krytého gymu, kde oproti venku udržujeme stálou teplotu. Nehrozí ti tedy přehřátí na slunci nebo nečekaný déšť.

2)    Zázemí

Líbí se ti venkovní work-out místa? Fajn, proč ne. Ovšem co po tréninku? Běžíš domů? Sedneš si zpocený/á do auta/MHD nebo jdeš splavený/á domů? Kam si dáš osobní věci, pokud jedeš přímo z práce? Co takhle trénovat v gymu, kde je ti plně k dispozici šatna s uzamykatelnými skříňkami, sprchy, WC a recepce s potřebnými službami?

3)   Crossfit jako „doplňkový sport“

Pokud jsi vášnivý běžec, biker nebo provozuješ jiný sport, nezapomeň, že „jednostrannou“ zátěž je třeba vyvážit komplexním tréninkem. Například cyklistu poznáš na první pohled. Stehna jako kytary, ruce ovšem slabota. Hokejista nebo fotbalista? Nechej ho předklonit se a vsaď se s námi, že většina z nich nedosáhne na zem. Chybí jim mobilita…. Nedávno jsme na našem Facebooku zveřejnili článek, proč by například běžci měli kombinovat svůj trénink s veslem, kterým disponujeme v našem gymu. Taky jsme tě informovali (rovněž na Facebooku), jakým způsobem se například cyklista může připravovat na sezónu a udržovat se ve formě. Takže dopřej si svůj milovaný sport, ať už se jedná o tenis, plavání, kolo nebo cokoliv jiného, nezapomeň ovšem, že je důležité alespoň 1x týdně trénink doplnit o crossfit, který vyváží tvou přípravu.

4)    Neustálý posun

To, že chodíš přes rok do gymu, znamená jediné:

  • chceš zhubnout,
  • tvůj cíl je posílit,
  • toužíš překonat sám/sama sebe,
  • sníš o tom být lepší,
  • posunuješ se ke své vysněné váze závaží na čince, kettlebellu nebo vysněnému počtu repů, které chceš zvládnout,
  • miluješ poznávat nové lidi, nové přátele nebo obchodní příležitosti.

Proč tedy přes léto přestat a v září začínat těžce od nuly? Víš jak to chodí…. Dlouhé měsíce dřeš a během dvou měsíců pauzy je vše téměř pryč, respektive to jde hodně ztěžka…. Co takhle tempo udržet nebo se alespoň 1 za týden objevit a nepřestávat?

5)    Dojdi ke svému cíli

Každý z nás má svou motivaci, důvod, proč sportuje. Velmi často je cesta k cíli dlouhá a těžká. Nepřerušuj svou cestu a makej. Výsledek stojí za to…. Určitě nemusíme připomínat úspěch naší crossfiťačky Petry, která je zářným příkladem píle a pravidelného tréninku. A my musíme znovu před Peťou smeknout, protože je našim neuvěřitelným vzorem a důkazem, ŽE TO JDE! Stačí se ale rozhlédnout kolem sebe, v gymu je progress znát u drtivé většiny crossfiťáků a crossfiťaček, kteří na sobě ustavičně makají. Ať už to jsou ženy, které šly s váhou dolů a krásně vytvarovaly svá těla. Nebo to jsou chlapi, co vyrýsovaly svou postavu, z chlapců se stali muži, posunuli své hranice, stali se lepšími, rychlejšími, odolnějšími! Daří se ti to? Pochlub se nám na Facebooku, buď motivací i pro ostatní 😉

Takže co? Jaká bude Tvá výmluva? Mysli na to, že šidíš jen sám/sama sebe 😉

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adresa
Nám. Sv. Trojice 157/11 74601 Opava
Telefon
+420 777 281 404
Email
Otevřeno
po, út, čt, pá 7 - 11; 15 - 21
st 7 - 9; 15 - 21
so 8 - 10
ne 16:30 - 20:30